mentoring

Mentor jest kimś, kto mówi Ci to, czego nie chcesz usłyszeć. Widzi to, czego nie chcesz widzieć. Po to, żebyś stał się kimś, kim zawsze chciałeś być. Godzinna sesja pozwoli Ci ukierunkować swoją pracę w taki sposób, aby zmaksymalizować efektywność i skuteczność.

Celem mentoringu jest pokazanie warsztatu skutecznego sprzedawcy i nauczenie myślenia w sposób, jaki cechuje członków MDRT – najlepszych z najlepszych. Dowiesz się dzięki temu jak wyznaczać sobie cele, a następnie dążyć do ich realizacji. Zaczniesz pracować tak, aby czuć szczęście, a nie przykry obowiązek. Zainspirowany, odkryjesz w sobie pasję i zyskasz pewność siebie.

Pierwsze spotkanie to określenie miejsca, gdzie dzisiaj jesteś, a także ustalenie Twojego celu i drogi dojścia do niego. Każdy z nas jest tak dobry, jak najsłabsze ogniwo w całym procesie od pomysłu na zdobycie nowego klienta, po podpisanie wynegocjowanego już kontraktu. Moim zadaniem będzie zdiagnozowanie pól do poprawy, a następnie praca nad tymi konkretnymi zagadnieniami.

Przykładowe tematy poruszane podczas konsultacji:

1) Świadomość bycia w biznesie ubezpieczeniowym, czyli odpowiedź na pytanie, dlaczego ta praca jest tak ważna.

2) Dlaczego tak niewielu odnosi spektakularny sukces w branży ubezpieczeniowej oraz co wyróżnia tych, którym się udaje.

3) Specjalizacja, określenie charakterystyki swojego idealnego typu klienta, znalezienie niszy i bycie ekspertem.

4) Jak skutecznie planować swoją pracę, a następnie wytrwać w tych postanowieniach i realizować swoją misję.

5) Jakie metody pozyskiwania Klienta w XXI wieku działają nie tylko na papierze, ale również w prawdziwym życiu.

6) Dlaczego niektórzy nigdy nie dostają poleceń, podczas gdy inni nie mogą przerobić ogromnej liczby rekomendacji?

7) Skuteczne sposoby pierwszego kontaktu z potencjalnym Klientem, niezależnie od źródła jego pozyskania i dlaczego jest to kluczowe w procesie sprzedaży.

8) Naturalne metody budowania relacji, czyli jak pozostać normalnym człowiekiem i nie zadawać wyuczonych i sztucznych pytań.

8) Profesjonalne i skuteczne sposoby prowadzenia spotkań handlowych. Nauka inspirowania Klientów, prawdziwe historie oraz różne rodzaje zagajek ubezpieczeniowych.

9) Uniwersalne case study na przykładzie różnych typów Klienta. Jak pokazać ideę.

10) Kilkadziesiąt pomysłów sprzedażowych do wprowadzenia w życie od zaraz.

11) Jak żyć z portfela, czyli rzecz o mistrzowskiej obsłudze.

Patryk Palacz
Piła, młody agent Aviva

Jako mentorowi chciałbym Ci podziękować za otworzenie głowy na świat ubezpieczeń, mianowicie, że klienta nie tylko możemy złapać przez telefon. Są też inne źródła w których mozna pracować przyjemniej i równie dobre efekty z tego mieć  Po tym krótkim czasie współpracy, uświadomiłem sobie jak ważna jest marka osobista! Chcąc być postrzeganym jako specjalista, musimy być widoczni jako specjaliści, gdzie się najlepiej pokazać oczywiście media społecznościowe. Bardzo dużo rad i pomysłów od Ciebie, które są w trakcie realizacji. Jeżeli chodzi o samą wiedzę merytoryczna, jak rozmawiać z klientem itp. również na najwyższym poziomie. Jestem zdania, że ucząc się od najlepszych sami się tacy stajemy. Więc podsumowując w bardzo dobre ręce trafiłem 

Mirosław Ożóg
Rzeszów, lider wśród agentów Aviva, uczestnik kongresu MDRT w Miami 2019

Uczestniczyłem w poprzednich latach i nadal kontynuuję naukę w programie mentoringowym MDRT. Jest to cykl warsztatów przygotowujący aspirantów do członkostwa w MDRT – zrzeszenia najlepszych 1 % doradców z całego świata. Na warsztatach szlifują oni i doskonalą swoje umiejętności i wiedzę pod okiem aktualnych członków MDRT. Pawel Skotnicki jest jednym z najlepszych agentów i kolejny rok reprezentował Polskę w arenie międzynarodowej, jako członek na corocznym Kongresie MDRT. Jego doświadczenie, wiedza i umiejętności powodują, że cotygodniowe zajęcia prowadzone przez niego doprowadzają do tego, że jesteśmy coraz lepsi, mądrzejsi i bardziej zaangażowani w spełnianiu obietnic naszym klientom, że w sytuacji choroby, wypadku lub śmierci nie zawiodą swoich najbliższych finansowo. Zaraziłem się bijącą pozytywna energią od Pawła, przekonania i wiary, że to co robię ma sens.

Edyta Dziankowska
Warszawa, liderka wśród agentów Aviva, uczestniczka kongresu MDRT w Miami 2019

Polecam współpracę z Pawłem Skotnickim. Dzięki spotkaniom w grupach mentoringowych miałam odwagę zdobywać szczyty, przestałam skupiać się na pierdołach i zaczęłam realizować swój plan i swoje cele. Paweł potrafi wzmocnić nastawienia uczestników, a częsty trening technik, przynosi swoje rezultaty i tym samym wzrost wyniku sprzedażowego!!! Myślę, że świetnie pasuje cytat: Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł! – Robert Kiyoski.

Dawid Tomczak
Łódź, lider wśród agentów Aviva, uczestnik kongresu MDRT Vancouver 2016

Paweł Skotnicki, napisać o Tobie mógłbym wiele, znamy się od kongresu MDRT Vancouver 2016 r. i od tego czasu patrzę na Ciebie z dużym podziwem zarówno jako specjalisty ds. finansowych (celowo takiego określenia użyłem, gdyż rola takiej osoby jak Ty nie zamyka się jedynie na kwestii ubezpieczeń samych w sobie ale na wszystkim z czym jest to powiązane i współzależne) jak i Mentora przez duże M, który w sposób profesjonalny przekazuje merytoryczną wiedzę! Miałem okazję uczestniczyć w niejednym takim spotkaniu, należałem i należę do grup jakie prowadzisz i wiem, że nie jest to tylko wiedza książkowa, którą każdy może pozyskać i przekazać, ale przede wszystkim praktyczna strona tajników pracy, bo nie ma co ukrywać, że zarówno w sporcie, w życiu jak i biznesie najwięcej czerpiemy od właśnie praktyków, a nie tylko teoretyków! Kiedyś słyszałem, że nie każdy kto osiąga sukcesy w danej dziedzinie musi być super trenerem, jak również nie każdy extra trener musiał być w przeszłości utytułowanym zawodnikiem w danym sporcie. Mam wrażenie że Ty jesteś świetnym przykładem tego, że występują wyjątki od reguły, bo tutaj mistrz świata jako Doradca jest również mistrzem świata jako Mentor!

Magdalena Maj-Piechowiak
Liderka wśród agentów Aviva, uczestniczka kongresu MDRT w Vancouver 2016

Od 2 lat uczestniczę w grupie mentoringowej prowadzonej przez Pawła. Chyba nikogo nie zdziwię jak napiszę, że to nie są standardowe zajęcia. O nie! To my jako aspiranci zabieramy głos, to my „produkujemy” się na forum grupy, a Paweł słucha i daje nam informację zwrotną, mówi co jest dobrze, a co należy poprawić. Bo jak mówi Paweł – „najwięcej, bo aż 70% materiału ze szkolenia zapamiętasz wygłaszając prelekcję, 50% obserwując aktywnie, a jedynie 20% słuchając”. Przez współpracę z Pawłem nauczyłam się bardzo dużo. Jego rady wprowadzam w życie. Po pierwsze, nauczyłam się, że to ja znam się na ubezpieczeniach i nie mam pytać klienta o wszystko. Po drugie, że klienci nie kupują produktu tylko kupują człowieka, i że relacje są podstawą. Paweł to osoba z ogromnym dystansem do siebie, ludzi wokół i z ogromnym poczuciem humoru. Jak on zażartuje to śmieje się cała sala:) Polecam współpracę z Pawłem Skotnickim! Bardzo!

Krzysztof Rokoszak
Kraków, lider wśród agentów Aviva

Mentoring z Pawlem, w którym miałem okazje uczestniczyć to prawdziwa esencja rozwoju swojej osoby i pracy z Klientem w świecie ubezpieczeń. Wiedza przekazywana prostym, esencjalnym i konkretnym językiem; bez zbędnych i niepotrzebnych w rozmowie słów . Wyniosłem z niego nie tylko sposoby na konkretną pracę z Klientem ale także potężną dawkę wiedzy na temat tego w jaki sposób prowadzić i rozwijać swoje kompetencje i swoją osobę na rynku ubezpieczeń w Polsce. Uważam, że każdy agent w Polsce powinien mieć możliwość pracy z Pawłem i wdrażać w życie przekazywane przez niego rady. Sam robi to po mistrzowsku – jak na Mentora przystało.

Członkostwo w Mdrt

Million Dollar Round Table® – elitarne, międzynarodowe stowarzyszenie, zrzeszające tylko najlepszych na świecie doradców finansowych i agentów ubezpieczeniowych. Członkowie MDRT to gwarancja jakości, najwyższych standardów oraz etyki.

CZŁONKOSTWO W LATACH:

Aneta Sobol
Łódź, liderka wśród agentów Aviva

Paweł Skotnicki, mój Mentor i jednocześnie najmądrzejsza osoba, jaką znam. Paweł ma ogromną wiedzę i doświadczenie i co najważniejsze, w całości przekazuje ją swoim podopiecznym. Nawet gdyby chciał zostawić coś tylko dla siebie, to chęć reakcji, jak to wykorzystają inni agenci, jest tak duża, że dzieli się z nami nawet największymi smaczkami. Jest bardzo konkretny, nie lubi drogi na skróty. Niejednokrotnie udowodnił swoimi osiągnięciami, co to znaczy mieć cel i go zrealizować. Oczywiście, że potrafi Cię opieprzyć i powiedzieć kilka słów prawdy, ale ma to za zadanie jedynie zmotywować do działania i uświadomić, że użalanie się nad sobą nic nie da, jeśli chcesz być najlepszym z najlepszych. Nieustannie sam się uczy i rozwija. Ma pełno innowacyjnych pomysłów, które wprowadza w życie. Paweł ma bardzo duże poczucie humoru. Jest osobą rodzinną i ma swoje zasady. Bardzo wiele Mu zawdzięczam. Uczę się ciągle nowych rzeczy. Wiem, że mogę na Niego liczyć. Uważam, że pod Jego skrzydłami, rozwinęłam się nie tylko jako agentka ubezpieczeniowa, ale również jako osoba. Paweł Skotnicki, dziękuję. (Pewnie jeszcze nie raz to ode mnie usłyszysz:).

Lidia Mikulska
Gdańsk, młody agent

Paweł jest mentorem, który obok bycia zabawnym i wiecznie uśmiechniętym człowiekiem, w sposób profesjonalny i kompetentny przekazuje swoją wiedzę. Zdecydowanie stawia na praktykę, teoria jest tylko lub aż uzupelnieniem jego praktycznych zajęć. Pomógł mi się rozwinąć, a jego wskazówki zawsze się przydawały na spotkaniach z klientami. Do każdego „ucznia” podchodzi bardzo indywidualnie, przez co szybko można doskonalić swój warsztat ( szczególnie kiedy wytyka każdy, najmniejszy błąd 🙂 Ale o to tu przecież chodzi. Dodatkowo nie ma lepszej motywacji do pracy niż szybki telefon do Pawła, nastraja pozytywna energia i jednocześnie daje kopa w dupę do dzialania. Swoje wyniki w pracy w dużej mierze zawdzięczam mentoringowi z Pawlem, bo jak się uczyć to tylko od najlepszych!

Igor Turowski
Poznań, młody agent Aviva

Swoją przygodę ze sprzedażą w AVIVIE rozpocząłem w 2018 roku. Po paru miesiącach szkoleń wewnętrznych w dużej mierze teoretycznych, dostałem propozycję uczestnictwa w kolejnym roku (2019) w programie mentoringowym Pawła Skotnickiego, który miał za zadanie przygotować mnie do przyszłościowego wstąpienia do elitarnego Stowarzyszenia agentów ubezpieczeniowych MDRT (Million Dollar Round Table). Początkowy sceptycyzm przerodził się w prawdziwy zapał do nauki, chęci poszerzania swojej wiedzy oraz do mojego podejścia do ubezpieczeń. Z każdego spotkania wyniosłem ogrom wiedzy teoretycznej, ale co najważniejsze dowiedziałem się jak ją wykorzystać w praktyce w codziennej pracy. Indywidualne podejście do każdego uczestnika jak i stworzenie grupy, która się nawzajem wspiera na każdym etapie dodało mi energii i pewności siebie, a wszystko powyższe razem wzięte przełożyło się na znaczny wzrost mojej sprzedaży. Ze szczerego serca pragnę zarekomendować udział w programie każdemu agentowi, ponieważ pod okiem mistrza można wzmocnić i uzupełnić swoje mniejszości, a także zyskać większą pewność siebie w codziennej pracy.