nieruchomości i podatki

Nieruchomości
Inwestowanie w nieruchomości jest formą lokaty kapitału. Jest też jednym ze sposobów na osiągnięcie niezależności finansowej oraz w długiej perspektywie czasu – wolności finansowej. Dla wielu osób jest również pomysłem na emeryturę w czasach, gdy nie można liczyć na państwowy system zabezpieczeń socjalnych.

Najprostszą formą inwestowania w nieruchomości jest zakup mieszkania na wynajem. Pasywne przychody z najmu dają średnio zwroty z zainwestowanego kapitału na poziomie 4,77% w skali roku, z uwzględnieniem podatku od wynajmu oraz faktu, że mieszkanie nie będzie wynajęte cały czas. Jest to znacznie więcej niż lokata bankowa czy obligacje Skarbu Państwa. Przykładowo kupując mieszkanie o wartości 350 000 zł, rocznie będziemy otrzymywać zyski na poziomie 16695 zł, a miesięcznie 1391,25 zł.

Jednak, gdy bardziej zagłębimy się w tematykę inwestowania w nieruchomości, zauważymy, że na rynku dostępne są tak zwane mieszkania inwestycyjne – tzn. mieszkania, które zostały zaaranżowane w taki sposób, aby maksymalizować zyski z wynajmu. Rentowność mieszkań inwestycyjnych może wynosić nawet 10% w skali roku, czyli ponad dwukrotnie więcej. Przeliczając ponownie powyższy przykład, zwrot z zainwestowania 350 000 zł w takie mieszkanie daje rocznie zarobki na poziomie 35 000 zł, a miesięcznie prawie 3000 zł.

Na rynku istnieją firmy, który w profesjonalny sposób zajmują się zarządzaniem wynajmu nieruchomości. Firmy takie, jak nasza. W zamian za część zysku z wynajmu, gwarantują stały czynsz przez 12 miesięcy w roku, wieloletnią umowę – spokój na lata, rozwiązywanie problemów lokatorów zamieszkujących nieruchomość oraz dbają o stan techniczny mieszkania, tym samym zdejmując z właściciela całkowicie wszelkie obowiązki związane z wynajmem.

Jest to szczególnie interesująca usługa dla osób, które nie mają czasu fizycznie opiekować się nieruchomością, nie zamieszkują w mieście, w którym posiadają nieruchomość, często są w nim nieobecne lub zwyczajnie nie chcą się tym zajmować i wolą zainwestować pasywnie.
Biorąc pod uwagę powyższe fakty, nie pozostaje nic innego jak zadbać o swoją przyszłość, lokując kapitał bezpiecznie, a przede wszystkim z wysokim zyskiem, inwestując w nieruchomości.

Podatki
Zrozumiałym i przystępnym językiem objaśniamy świat podatków i Twoich obowiązków z nimi związanych:
– Zajmiemy się Twoją księgowością;
– Oferujemy usługę doradztwa podatkowego;
– Sprawdzimy Twoje obowiązki względem polskiego fiskusa;
– Złożymy w Twoim imieniu wymagane dokumenty w urzędzie;
– Sporządzimy i wyślemy elektronicznie zeznanie do urzędu;
– Jeżeli nie masz żadnych obowiązków podatkowych w Polsce i nie jesteśmy Ci zasadniczo potrzebni, to też o tym poinformujemy.

Obsługę realizujemy on-line, telefonicznie oraz na spotkaniach, gdzie zawiłe tematy objaśniamy prostym i przejrzystym językiem.

UBEZPIECZENIA I FINANSE

UBEZPIECZENIE MARYNARZA

SUKCESJA I PRAWO