Paweł f. Skotnicki

Certyfikowany Doradca Finansowy – EFG®, EFC®, MDRT®

Ubezpieczenia i finanse to moja pasja. Wydaje się, że zajmuje się nimi od zawsze. Licencjat obroniony pracą na temat skłonności Polaków do ubezpieczania się na życie. Magister zakończony pracą o państwowych i prywatnych systemach emerytalnych. Oprócz tego jestem absolwentem dwóch kierunków studiów podyplomowych – z doradztwa finansowego oraz finansów i rachunkowości. Obecnie również wykładowcą na jednej z uczelni wyższych.

Pracę doradcy ubezpieczeniowego rozpocząłem w 2008 r. Pełniłem funkcje od doradcy, przez managera, po dyrektora placówki partnerskiej. Traktuję ją jako ciągłe wyzwania i nieustanny rozwój. Posiadam tytuł Biegłego Specjalisty ds. Ubezpieczeń i Inwestycji, a także wiele certyfikatów m.in. Eksperta ds. Planowania Spadkowego czy Certyfikowanego Doradcy Finansowego European Financial Consultant®.

Jestem ośmiokrotnym członkiem międzynarodowego stowarzyszenia Million Dollar Round Table®, gremium zrzeszającego tylko najlepszych doradców finansowych na świecie. W 2023 roku członkostwo na poziomie Top of the Table, co oznacza osiągnięcie ponad sześciokrotności podstawowego kryterium.  Byłem wielokrotnie mentorem w oficjalnych programach mentoringowych MDRT® przygotowującym doradców z całej Polski do wejścia na najwyższy poziom. Miałem zaszczyt bycia pierwszym Prezesem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Rekomendowanych Doradców Ubezpieczeniowych. Bywam też prelegentem na eventach ekonomicznych i finansowych – dotychczas w Polsce, Macedonii, Grecji i na Cyprze. Nagradzano mnie również za granicą np. w kategorii Best Client Service podczas Global Winners Club 2016 w Monachium.

W każdym roku wygrywam wiele branżowych konkursów. Wartym wspomnienia plebiscytem, w którym zwyciężyłem z silną konkurencją, był coroczny, organizowany przez Polish National Sales Awards konkurs na najlepszego agenta ubezpieczeniowego w Polsce, niezależnie od reprezentowanej firmy. W 2020, 2021 i 2022 roku ogłaszano mnie człowiekiem roku Stowarzyszenia Mieszkanicznik w kategorii ubezpieczeniowej.

Jestem autorem kilkudziesięciu tekstów publikowanych w Gazecie Ubezpieczeniowej. Napisałem i wydałem trzy e-booki o tematyce finansowo-ubezpieczeniowej: „Twoje Dziedzictwo – wstęp do planowania spadkowego”, „Pierwsze Razy – planowanie, budżet, długi, zasady” i „Edukacja Finansowa Dzieci”.

Wielką dumą przepełnia mnie fakt wydania własnej, papierowej książki i sprzedaż na chwilę obecną ponad 9800 egzemplarzy. „Polak mądry przed szkodą – poznaj różnicę pomiędzy posiadaniem polisy a byciem ubezpieczonym”. Jest to jedyny w Polsce, praktyczny przewodnik po ubezpieczeniach osobistych. Polacy uczą się z niej, co powinni mieć w polisach, a agenci traktują ją jako podręcznik – kompendium wiedzy o zaprojektowanym zgodnie ze sztuką ubezpieczeniu. Autor bloga DORADCA XXI WIEKU.

2023

Ósme członkowstwo w MDRT, członek Top of the Table MDRT, prelegent MDRT Day w Atenach.

2022

Siódme członkostwo w MDRT, członek Court of the Table MDRT, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Rekomendowanych Doradców Ubezpieczeniowych, mentor grupy Top Gun, zdobywca nagrody Mieszkanicznik Roku.

2021

Szóste członkostwo w MDRT, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Rekomendowanych Doradców Ubezpieczeniowych, założyciel grupy mentoringowej Top Gun, pierwsze miejsce wśród grup mentoringowych w Polsce, autor pierwszego w Polsce przewodnika po ubezpieczeniach „Polak mądry przed szkodą”, zdobywca nagrody Mieszkanicznik Roku.

2020

Piąte członkostwo w MDRT, mentor oficjalnego mentoringu MDRT w Aviva, mentor dwóch ogólnopolskich grup aspirantów, członkostwo w Golden Platinum Club w firmie Aviva.

2019

Czwarte członkostwo w MDRT, uczestnik Kongresu Million Dollar Round Table w Miami (USA), członkostwo w Golden Platinum Club w firmie Aviva, mentor pięciu ogólnopolskich grup aspirantów, wyłączny dystrybutor pierwszego, kompleksowego ubezpieczenia dla marynarzy w Polsce.

2018

Trzecie członkostwo w MDRT, uczestnik spotkania MDRT Aviva w Czarnogórze, nr 1 w dwóch z trzech rankingów MDRT w PL, najlepszy Agent Ubezpieczeniowy w Polsce – ubezpieczenia na życie, mentor w programie „Mentoring regionalny MDRT 2018” – prowadzenie i szkolenie ogólnopolskiej grupy aspirantów, członkostwo w Golden Platinum Club w firmie Aviva.

2017

Drugie członkostwo w MDRT, uczestnik Kongresu Million Dollar Round Table w Orlando (USA), Najlepszy agent ubezpieczeniowy w Polsce – ubezpieczenia na życie, mentor w programie MDRT na start – prowadzenie i szkolenie ogólnopolskiej grupy aspirantów, członkostwo w Golden Platinum Club w firmie Aviva, Nr 1 Dyrektor Placówki Partnerskiej Aviva, uczestnik Global Winners Club w Londynie, członek zarządu Związku Przedsiębiorców Pomorza Zachodniego LEWIATAN w randze wiceprezesa.

2016

Pierwsze historyczne członkostwo w MDRT, uczestnik Kongresu Million Dollar Round Table w Vancouver (Kanada), członkostwo w Golden Platinum Club w firmie Aviva, laureat Polish National Sales Awards – najlepszy Agent Ubezpieczeniowy w Polsce oraz wyróżnienie w kategorii Super Sprzedawca Roku, nagroda Best Client Service podczas Global Winners Club w Monachium, ekspert ds. ubezpieczeń i finansów osobistych w Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego LEWIATAN.

2015

Uczestnik Kongresu Million Dollar Round Table w Nowym Orleanie (USA), elitarnego stowarzyszenia doradców finansowych i ubezpieczeniowych skupiającego tylko najlepszych specjalistów z całego świata. Członkowie organizacji pochodzą z 76 krajów i reprezentują ponad 450 firm, Najlepszy Agent Ubezpieczeniowy w zachodniej Polsce – ubezpieczenia na życie!

UBEZPIECZENIA I FINANSE

UBEZPIECZENIE MARYNARZA

NIERUCHOMOŚCI I PODATKI

SUKCESJA I PRAWO

media o mnie

Kancelaria finansowa
Paweł Skotnicki

Kontakt

+48 690 999 118

biuro@kfps.pl

SIEDZIBA

Szeroka 48/2,
71-211 Szczecin

Skontaktuj się ze mną