29 stycznia 2022 roku, w hotelu Grano na gdańskiej starówce, odbył się I Kongres Polskiego Stowarzyszenia Rekomendowanych Doradców Ubezpieczeniowych. Wydarzenie planowane było na rok wcześniej, jednak wielokrotnie przekładane przez sytuację epidemiologiczną w Polsce. Do stolicy Pomorza zjechali najlepsi agenci ubezpieczeniowi ze wszystkich zakątków kraju. Od Podkarpacia po Zachodniopomorskie. Od Dolnego Śląska, po Warmię i Mazury. Oni wszyscy wybrali ten weekend na czerpanie wzajemnych inspiracji, ponad odpoczynek po całym tygodniu pracy. Organizatorzy gościli reprezentacje firm: Aviva, Prudential, Unum, Generali, PZU, UNIQA, Warta, OVB oraz multiagentów.

Kongres zainaugurował Prezes Zarządu Stowarzyszenia – Paweł Skotnicki. Opowiedział krótko o powstaniu organizacji, o tym, jak wyglądały początki. „Głównym celem, który nam przyświeca, jest poprawa wizerunku agenta ubezpieczeniowego na szeroko rozumianym rynku. To znaczy, że chcemy aby ludzie mogli być dumni z profesji, którą wykonują. Dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją, że gdy ktoś pyta >>a czym ty się zajmujesz<< to lekko wstydliwie, półszeptem, tak, aby ktoś ze stolika obok czasami nie usłyszał, agent mówi, że ubezpieczeniami. My chcemy uczynić tę profesję zawodem zaufania publicznego”. Opowiedział również o tym, czego udało się do tej pory dokonać.

„Portal, na którym nasi członkowie mają swoje wizytówki z opisami, pinezki na mapie, aby łatwiej było ich zlokalizować oraz miejsce, przestrzeń gdzie klienci mogą im pisać rekomendacje. Drugim mocnym punktem jest baza wiedzy – ponad 300 inspirujących filmów, które nagraliśmy razem z naszmi ambasadorami i na których dzielą się wiedzą, odpowiadają na trudne pytania i stymulują swoim doświadczeniem. Bardzo dobrze przyjęły się również nasze cotygodniowe live’y z ambasadorami Stowarzyszenia, które do końca 2021 roku transmitowaliśmy w formule otwartej, dostępnej dla wszystkich. Od niedawna przenieśliśmy je na zamkniętą społeczność w grupie na Facebooku”.

Konferencja trwała osiem godzin z przerwami na networking i poznawanie się. Dodatkowo część wieczorna, gdzie przy akompaniamencie śpiewu i muzyki, już „bez krawata”, uczestnicy oddawali się pasjonującym debatom, głównie na tematy zawodowe.

Odbyło się dziewięć merytorycznych wystąpień, a po każdym z nich, uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań.
Pierwsza prelekcja – Pawła Skotnickiego z Avivy, pod tytułem „Sens pracy Agenta, od zaplecza” dotyczyła profesjonalnego podejścia agentów do sprzedaży ubezpieczeń. Co to jest dobrze skonstruowane rozwiązanie ubezpieczeniowe oraz przewidzenie konsekwencji, niewidocznych na pierwszy rzut oka to tematy, które zostały po profesorsku rozłożone na czynniki pierwsze. Na wspomnienie zasługuje fakt, że Paweł spełnił kryteria MDRT® już siedmiokrotnie, a w 2021 zdobył Court of the Table®, czyli trzykrotne kryterium w ciągu jednego roku.


Kolejne – Marcina Majerczaka z Generali, „Skuteczne techniki jak zmienić swoje życie na lepsze, czyli praktyczny przewodnik osiągania sukcesu”. Mówił o tym, które rutyny pozwoliły mu wejść na sam szczyt, o dobrych nawykach ułatwiających osiąganie celów oraz jak pracuje nad swoją skutecznością. Zebrani byli pod ogromnym wrażeniem prelegenta z Katowic, który pomimo młodego wieku jest numerem 1 w swoim Towarzystwie Ubezpieczeniowym i już drugi raz sięgnął po tytuł MDRT®.
Następnie Kamil Cieplicki, multiagent na co dzień pracujący we Wrocławiu, wygłosił wykład „Jak tworzyć biznes i nie być samozatrudnionym”. Został tu omówiony temat organizacji pracy nowoczesnego doradcy i automatyzowania procesów w firmie. Kamil z sukcesami prowadzi multiagencję i jako jedna z nielicznych osób w Polsce, skutecznie łączy sprzedaż ubezpieczeń majątkowych z zarządzaniem firmą i ponadprzeciętnymi osiągnięciami w kategorii ubezpieczeń na życie.
Czwartym mówcą był Grzegorz Dymski z Unum – „Jak nie tracić motywacji – o wypaleniu zawodowym”. Opowiedział o tym, jak osiągnął sukces w branży ubezpieczeniowej i pozostaje na szczycie niezmiennie od kilkunastu lat. Grzegorz jest bowiem dożywotnim członkiem MDRT – sięgnął po ten tytuł 14 razy z rzędu.
Kolejny to Piotr Danielewicz, również z Unum, z tematem „Projektowanie rozwiązania idealnego. Po co i dlaczego?” Piotr skupił się na znalezieniu głębszego celu w posiadaniu ubezpieczenia oraz na praktyce skutecznej rozmowy z klientem. Podzielił się z zebranymi metodami, w jaki sposób prezentuje swoim adwersarzom rozwiązania przygotowane pod ich potrzeby.


Następnie Alicja Orzechowska z Avivy i temat „Sukcesja w praktyce. Czy na pewno wszyscy myślą to samo?” Omówiła wiele aspektów sukcesji majątkowej i mnogość rozwiązań w tym zakresie. Alicja, dożywotni członek MDRT®, podzieliła się swoim bogatym doświadczeniem, które nabyła obsługując klientów przez niemal trzydzieści lat.
Siódmy prelegent to Bolesław Trybuchowski, legenda Avivy. „Brak ograniczeń w osiąganiu sukcesów”, gdzie opowiedział o faktorach napędzających do pracy oraz zainspirował wszystkich historią swojej kariery. Bolesław, który jest pierwszym w Polsce dożywotnim członkiem MDRT otrzymał od zebranych gorące owacje i wyrazy uznania za swoje niezwykłe osiągnięcia. Swoją postawą udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych, a swoją energią i optymizmem zaraził wszystkich zebranych.
Przedostatnie wystąpienie to Katarzyna Pilczuk, członek zarządu stowarzyszenia, reprezentująca firmę Prudential, z tematem „Marka osobista”. Prelekcja dotyczyła świadomego budowania tego, jak nas widzą. Katarzyna opowiadała o tym jak krok po kroku przeprowadzić proces stworzenia profesjonalnego wizerunku i podzieliła się z uczestnikami korzyściami, jakie czerpie z inwestowania w swoją markę.


Na zakończenie wystąpiła Natalia Prokaziuk, trenerka PSRDU z tematem „Zrobię MDRT w 2022”. Mówiła o tym, że na własne oczy widzi korzyści z przynależności do naszej organizacji, gdzie można spotkać samych najlepszych z najlepszych. „Od kiedy pamiętam, istnieje stereotyp agenta ubezpieczeniowego, a tymczasem oglądałam na żywo, jak zmienia się nastawienie klienta, gdy słyszy, że jestem członkiem Stowarzyszenia. Do tego świeże inspiracje sprzedażowe, o których członkowie mówią otwarcie”. To wszystko ma być przepis na osiągnięcie MDRT® w 2022 roku.

Wszyscy mówcy, a także znakomita część widowni to światowa czołówka, jeżeli chodzi o osiągnięcia. Dożywotni członkowie międzynarodowego stowarzyszenia najlepszych agentów ubezpieczeniowych na świecie – Million Dollar Round Table®, w tym ten, który osiągnął to, jako pierwszy w Polsce. Osoby, które zdobyły tytuł Court of the Table®, czyli trzykrotność kryterium MDRT® w ciągu jednego roku. Wielokrotni zdobywcy wielu nagród i tytułów, najlepsi w reprezentowanych przez siebie na co dzień firmach. To nie mogło się nie udać. Łącznie na sali było 117 tytułów MDRT®, co uczyniło to wydarzenie bardzo prestiżowym, a także stanowiło fundament do mistrzowskiego networkingu.

Atmosfera spotkania była wzniosła, pełna ciepła i wzajemnego szacunku. Nikt nie czuł się wzajemną konkurencją. Raczej panował nastrój bycia partnerami na tym samym rynku. Dało się też zaobserwować dużą ciekawość i chęć dowiedzenia się więcej o innych osobach. Hasłem przewodnim kongresu było wyzwanie, którego podjęli się, a przynajmniej zrobili to werbalnie, wszyscy uczestnicy konferencji. Mianowicie „Zrobię MDRT w 2022 roku”. Ta mission imposible dla wielu, ma zostać odczarowana, a agenci mają przewartościować swoje cele i dołożyć wszelkich wysiłków, aby dostać się do tego znakomitego grona. „Wokół tego zadania się zjednoczyliśmy”. Powstała również zamknięta grupa na Facebook’u dedykowana temu wyzwaniu.

W lipcu planowo odbędzie się II Kongres i organizatorzy już teraz przygotowują do wydarzenie, aby spełniło najbardziej wysublimowane wymagania naszych ambasadorów, członków, aspirantów oraz sympatyków. „Ponownie zbierzemy się w jednym miejscu – agenci, doradcy, kierownicy grup i dyrektorzy – ponad podziałami, dla wspólnego dobra!

Polskie Stowarzyszenie Rekomendowanych Doradców Ubezpieczeniowych to niezależna organizacja skupiająca zweryfikowanych, rzetelnych, etycznych i odnoszących sukcesy doradców ubezpieczeniowych ze wszystkich firm ubezpieczeniowych w Polsce. Działa od 2020 roku.

Udostępnij artykuł

Jeśli artykuł Ci się podoba udostępnij go proszę!